Merhaba,

Kral Kelebekleri nesilden nesle süren muhteşem göç yolculuklarına devam edebilecekler mi? Kış uykusuna yattıkları ağaç evlerini, yumurtalarını bıraktıkları ipek otlarını, karınlarını doyurdukları bin bir renkli, bal özlü çiçekleri bulabilecekler mi, sorularının yanıtlarını birlikte arayacağımız, özellikle okura bırakılan Yönbulucu romanının sonunu, yazarı Yurdagül Şahin ile birlikte yazacağız.

Atölyemizde yazarak kendimizi ifade etme yetisi kazanırken, dünyanın işleyişi ve gezegenimizi paylaşmak konusunda doğaya karşı sorumluluklarımızı da romandan yola çıkarak ‘Yönbulucu’ ailesinden örneklerle irdeleyeceğiz. Yazmanın büyülü dünyasında esin perisinin nerede yaşadığını, roman kahramanları yaratmanın ne kadar eğlenceli olduğunu, sözcüklerin düşleri nasıl keyifle taşıdığını, yaratmanın hazzını hep birlikte keşfedeceğiz.

4 Kasım Pazar günü saat 14.00’da gerçekleştireceğimiz atölyemizde ‘Yönbulucu- Kral Kelebeklerinin İnanılmaz Yolculuğu’ üzerine konuşarak romanın sonunu birlikte yazacağız. Bu nedenle atölyemize katılacak olan çocuklar atölye çalışmasına kitabı okumuş olarak gelmelidirler. 

Atölye çalışması 8-11 yaş grubu içindir. Kitabı 28 Ekim Pazar tarihine kadar kütüphanemizden temin edebilirsiniz.

Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi

Caferağa Mah. Safa Sok. No:20, Kadıköy – İstanbul
(216) 349 31 31

obdbilimkurgukutuphanesi@gmail.com